RetezatMaraton

RM_2016_unanmaibun

Multumim tuturor participantilor la acest eveniment!!!

Editia a 7-a  – clasament

(urmeaza corectiile necesare! – va rugam sa ne semnalati prin e-mail pe retezatmaraton@gmail.com orice diferenta sesizata!)

Place Bib Name Gender AG Club GunTime City
Maraton
Female
1. 22 Buzgan Crina f Female 16-29 7:46:08 Petrosani
2. 64 Hainarosie Mihaela f Female 16-29 8:06:38 Bucuresti
3. 63 Haeni Katharina f Female 30-49 8:35:10 Firiteaz
4. 138 Tipei Adina f Female 30-49 8:54:08 Arad
5. 82 Malai Viorica f Female 30-49 8:55:10 Cluj-Napoca
6. 83 Manolache Georgeta f Female 30-49 9:06:38 Lupeni
7. 95 Motoiu Linda f Female 30-49 10:03:40 Resita
8. 89 Milos Mioara f Female 30-49 10:46:18 Resita
9. 34 Costachioiu Diana f Female 30-49 10:51:23 Aiud
10. 10 Boer Kincso f Female 16-29 11:32:23 Cluj
11. 42 Cristea-Basno Luciana f Female 30-49 12:28:37 Bucuresti/Sector 1
12. 49 Drimba Daniela f Female 30-49 12:35:02 Timisoara
13. 159 Ionela Iorga f Female 30-49 13:05:56
14. 85 Miazga Diana f Female 50+ 17:48:00 Arad
15. 40 Crîngu? Daniela Geta f Female 30-49 18:15:00 Arad
16. 67 Hochbauer Eva f Female 16-29 18:15:00 Arad
Male
1. 65 Hajnal Robert m Male 16-29 5:44:50 Petrila
2. 21 Busuioc Constantin m Male 30-49 5:47:32 Drobeta Turnu-Severin
3. 121 S?l?gean Stefan m Male 30-49 6:26:49 Tiha-Bargaului
4. 31 Codrea Gheorghe m Male 30-49 6:26:49 Petrosani
5. 118 Rus Marius Gabriel m Male 30-49 6:50:13 Medias
6. 158 Lucian Clinciu m Male 30-49 7:01:18
7. 153 Balint Barta m Male 30-49 7:01:18
8. 76 Kokovics Laszlo m Male 30-49 7:06:10 Resita
9. 26 Cercel Cristian m Male 30-49 7:09:27 Timisoara
10. 128 Soveresan Andrei-Gratian m Male 16-29 7:17:55 Cluj-Napoca
11. 55 Gavrilescu Marian m Male 30-49 7:18:24 Mangalia
12. 62 Grigoroae Andrei m Male 30-49 7:31:06 Piatra Neamt
13. 23 Buzoi Tudorel m Male 30-49 7:31:06 Piatra Neamt
14. 137 Tilea Pepi m Male 50+ 7:34:03 Zarnesti
15. 32 Coman Dragos m Male 30-49 7:56:21 Brasov
16. 147 Vezentan Laurentiu m Male 30-49 8:06:34 Cluj-Napoca
17. 127 Soroceanu Costin m Male 30-49 8:06:40 Campulung Moldovenesc
18. 80 Lupsa Danut Marius m Male 50+ 8:09:14 Timisoara
19. 3 Anghel Costica m Male 50+ 8:17:45 Sector 3
20. 155 Tanase Tecar m Male 50+ 8:20:07
21. 134 Tabirca Daniel m Male 30-49 8:25:05 Brasov
22. 100 Nistru Eduard m Male 16-29 8:32:24 Cluj-Napoca
23. 43 Csegedi Imre m Male 30-49 8:42:45 Tirgu Mures
24. 110 Pozsar Francisc m Male 30-49 8:49:49 Resita
25. 151 Voicu Adrian m Male 30-49 DnF Timisoara
26. 71 irimia olaf michael m Male 30-49 8:54:50 lupeni
27. 120 Rus Sergiu m Male 30-49 8:55:24 Cluj Napoca
28. 98 Nicoara Dan Mihai m Male 30-49 8:56:49 Timisoara
29. 56 Georgescu Laurentiu m Male 30-49 9:05:09 Timisoara
30. 45 Doarvoas Iosif Viorel m Male 50+ 9:05:56 Mintia
31. 115 Radu Bogdan m Male 16-29 9:06:12 Braila
32. 48 Draia Razvan Raul m Male 30-49 9:07:15 Arad
33. 81 Lupu Dan m Male 30-49 9:15:46 Bucuresti
34. 60 Golban Ionut m Male 30-49 9:16:50 Cluj-Napoca
35. 86 Miclea Dan m Male 30-49 9:24:01 Motru
36. 161 Damien Bachelet m Male 16-29 9:29:01
37. 116 Radu Simion-Daniel m Male 30-49 9:35:55 Timisoara
38. 84 Mate Robert m Male 30-49 9:35:55 Tg. Mures
39. 124 Scutaru Danut m Male 30-49 9:37:30 Bucuresti/sector 2
40. 51 Ene Eduard m Male 30-49 9:40:09 Bucuresti/sector6
41. 15 Botescu Florin m Male 30-49 9:41:25 Piatra-Neamt
42. 148 vizitiu beneamin m Male 50+ 9:41:54 lupeni hunedoara
43. 122 Sarcina Laurentiu m Male 30-49 9:45:40 Timisoara
44. 69 Icma Ion m Male 30-49 9:45:41 Timisoara
45. 114 Radu Mircea m Male 30-49 9:47:01 Bucuresti
46. 132 Szabó Ferenc m Male 30-49 9:49:02 Cluj-Napoca
47. 88 Milos Aurelian m Male 30-49 9:52:12 Resita
48. 36 Costea Marius m Male 30-49 9:55:58 ARAD
49. 30 CLINCIU RAUL m Male 30-49 9:55:58 Arad
50. 123 scorobete florin m Male 30-49 9:55:58 Timisoara
51. 47 Dragan Alexandru m Male 30-49 9:57:53 Bucuresti
52. 133 Szecsi Edward m Male 16-29 9:58:57 Timisoara
53. 106 Pop Doru-Nicolae m Male 30-49 9:59:44 Beclean
54. 145 Veres Razvan m Male 16-29 9:59:44 Cluj-Napoca
55. 99 Nicolae Brandas m Male 30-49 9:59:44 Cluj-Napoca
56. 156 Tibor Molnar m Male 30-49 10:04:00
57. 1 Agafite Ionut Marius m Male 30-49 10:07:29 Iasi
58. 28 Cioana Cristian m Male 30-49 10:10:31 Resita
59. 141 Toma David Daniel m Male 16-29 10:17:51 Bucuresti
60. 74 Josan Catalin m Male 30-49 10:18:08 Deva
61. 126 Seulean Raul m Male 30-49 10:19:32 Floresti
62. 160 Matei Popp m Male 30-49 10:20:30
63. 7 Bejan Marius-Adrian m Male 30-49 10:24:07 Vatra Dornei
64. 90 Minut Damian m Male 30-49 10:25:15 Timi?oara
65. 105 PLESU MIRCEA m Male 50+ 10:33:01 ARAD
66. 119 Rus Alexandru-Darius m Male 30-49 10:38:03 Cluj-Napoca
67. 79 Lungu Alexandru m Male 30-49 10:43:17 Timisoara
68. 61 Goteciuc Alexandru m Male 16-29 10:46:17 Timisoara
69. 70 Ion George-Valentin m Male 16-29 10:54:58 Bucuresti
70. 18 Bulancea Catalin m Male 30-49 11:10:46 Bucuresti
71. 53 Florescu Radu-Ioan m Male 16-29 11:21:26 Ramnicu Valcea
72. 46 Doba Nicolae m Male 30-49 11:21:26 Arad
73. 92 Mocuta Marius m Male 30-49 11:21:26 Bucuresti
74. 5 Balint Ralf-Herman m Male 30-49 11:25:07 Miercurea Ciuc
75. 50 Dumitrascu Daniel m Male 30-49 11:28:36 Timisoara
76. 130 Stoica Octavian m Male 16-29 11:28:36 Bucuresti / Sector 4
77. 57 Gheorghica Adrian m Male 30-49 11:28:37 Iasi
78. 113 PRISACARIU FLORIN DAN m Male 30-49 11:35:51 Iasi
79. 9 Berea Bogdan m Male 30-49 11:42:49 Piatra Neamt
80. 104 OLARU BOGDAN m Male 30-49 11:46:46 Bucuresti
81. 59 Gliga Eugen m Male 50+ 11:47:50 Baia Mare
82. 140 Toader Cristian m Male 30-49 11:47:56 Bucuresti
83. 109 Potocean Alin Constantin m Male 30-49 11:48:16 Timisoara
84. 39 Craciunescu Adrian m Male 30-49 11:48:16 Cluj-Napoca
85. 165 Laurentiu Ionescu m Male 30-49 12:22:41
86. 12 Bogatu Iulian m Male 30-49 12:22:46 Comana
87. 154 Bogdan Catalin Radu m Male 30-49 12:37:02
88. 17 Buda Ovidiu m Male 30-49 12:51:25 Targu Mures
89. 72 Ivascu Gabriel m Male 30-49 12:51:28 Tirgoviste
90. 142 Trion Marius m Male 16-29 12:58:39 Giroc
91. 4 Antohi Marius m Male 30-49 13:05:56 Galati
92. 78 Livanov Virgil m Male 30-49 14:18:00 Tulcea
93. 157 Dumitru Moldovan m Male 50+ 17:48:00
DNF 87 Mihai Maros m Male 30-49 00:00 Buzau
Semimaraton
Female
1. 283 Nagy Roxana f Female 30-49 4:51:29 Cluj
2. 308 Rusu Sanda Viorelia f Female 30-49 4:53:09 Cluj Napoca
3. 200 Bogdan Rodica Emilia f Female 16-29 5:06:31 Timisoara
4. 321 Stanica Oana-Stefania f Female 16-29 5:17:57 Giurgiu
5. 244 Goia Cosmina Nicoleta f Female 30-49 5:35:33 Deva
6. 229 DRAGAN CAMELIA f Female 30-49 5:36:32 DEJ
7. 353 Adriana Rusu f Female 30-49 6:03:29
8. 193 Bancos Raluca f Female 30-49 6:17:19 Sanpetru
9. 341 Varga Laura Simona f Female 30-49 6:19:30 Cluj-Napoca
10. 263 Lucuta Silvia f Female 30-49 6:19:45 Timisoara
11. 268 Mateas Diana f Female 30-49 6:25:01 Arad
12. 311 Scrob Monica f Female 30-49 6:36:32 Timisoara
13. 196 Bejan Cristina f Female 30-49 6:38:17 Vatra Dornei
14. 77 Lemercier Audrey f Female 30-49 6:42:09 Timisoara
15. 27 Chihaia Maria f Female 50+ 6:44:08 Iasi
16. 304 Purcar Ioana Gabriela f Female 30-49 6:45:43 Timisoara
17. 8 Berar Delia f Female 30-49 6:47:09 Cluj-Napoca
18. 211 Ciobanu Ecaterina f Female 30-49 6:53:15 Cluj Napoca
19. 259 Kusztora Kinga f Female 30-49 6:53:58 Timisoara
20. 354 Valentina Paval f Female 30-49 6:54:12
21. 212 Claudia-Ioana Coman f Female 16-29 6:58:14 Dr?g??ani
22. 297 Pahomi Flavia f Female 30-49 6:58:15 Deva
23. 186 APETRI CAMELIA – NICOLETA f Female 30-49 6:58:15 Deva
24. 271 MIHAILA MARIA f Female 30-49 6:58:15 Deva
25. 299 Pazlea kato Ildiko f Female 30-49 6:59:15 Timis
26. 226 Doba Blanca f Female 16-29 7:00:55 Arad
27. 236 Enache Anda f Female 30-49 7:04:46 Cluj Napoca
28. 327 Stoica Sonia Alexandra f Female 30-49 7:04:46 Cluj-Napoca
29. 338 topai nadia f Female 30-49 7:08:21 timisoara
30. 213 Costea Delia Alexandra f Female 16-29 7:10:38 Turda
31. 312 Serban Diana f Female 30-49 7:11:28 Dumbravita
32. 284 Nastase Cristina f Female 16-29 7:12:02 Bucuresti
33. 318 SMOLCA RAMONA f Female 16-29 7:14:29 Timisoara
34. 208 CERNA IOANA f Female 30-49 7:20:50 Timisoara
35. 54 Focsa Oana-Catalina f Female 16-29 7:21:13 Bucuresti
36. 356 Ariana Sutea f Female 30-49 7:27:10
37. 348 Ioana Gaspar f Female 16-29 7:28:10
38. 215 Crenguta Telegaru f Female 30-49 7:31:40 Bucuresti/sect2
39. 224 Dediu Mirela f Female 30-49 7:33:47 Bucuresti
40. 210 Chivarar Sorana f Female 30-49 7:38:38 Bucuresti
41. 180 Agafite Ioana f Female 30-49 7:41:27 Iasi
42. 231 DUMITRESCU GEORGIANA f Female 30-49 8:06:27 Brasov
43. 262 LOGHIN DANIELA f Female 30-49 8:06:27 BRASOV
44. 221 CUPSA DELIA f Female 30-49 8:25:21 Targu Lapus
45. 201 Branas Ruxandra f Female 16-29 8:35:14 Sector 4
46. 52 Filimon Ana f Female 30-49 8:38:01 Sector 6
47. 298 PAVEL ANA f Female 50+ 8:42:06 PIATRA NEAMT
48. 274 Mocioi Adelina f Female 16-29 8:55:01 Timisoara
49. 328 Surdu Denisa f Female 16-29 9:03:23 Medias
50. 337 Todea Silvia f Female 30-49 9:10:09 Timisoara
51. 11 Boer Boglar f Female 50+ 9:28:12 Cluj
52. 243 Gheorghita Ana Maria f Female 16-29 9:30:12 Bucuresti, sectorul 4
53. 279 Nadasan Daniela f Female 30-49 9:40:55 Timisoara
DNS 293 Onofrei Roxana Petronela f Female 16-29 00:00 Iasi
Male
1. 277 Mosoiu Cristian marian m Male 30-49 3:03:44 Moieciu de sus
2. 303 Pop Cristian m Male 16-29 3:19:07 Mijlocenii Bargaului
3. 258 Kovacs Attila m Male 30-49 3:29:04 Miercurea Ciuc
4. 185 Antal Alpar m Male 16-29 3:41:54 Cluj-Napoca
5. 253 Iuli Mardan m Male 30-49 3:44:05 Hateg
6. 181 ALBERT SAMPER BRUNO m Male 30-49 3:56:22 PETROSANI
7. 276 Mosincat Ion m Male 30-49 4:08:15 Timisoara
8. 272 Mih?ilescu Viorel m Male 50+ 4:15:01 Petro?ani
9. 320 Stan Florin m Male 30-49 4:15:01 Baia Mare
10. 219 Csaba Papp m Male 30-49 4:16:10 Cluj-Napoca
11. 332 Tanasa Vasile m Male 30-49 4:18:33 Piatra Neamt
12. 331 Tanasa Tudor m Male 16-29 4:18:33 Piatra Neamt
13. 325 Stoian Dan-Andrei m Male 30-49 4:21:03 Cugir
14. 344 vlad marian m Male 30-49 4:31:53 timisoara
15. 184 Andrei Alexandu m Male 16-29 4:43:38 Craiova
16. 265 M?du?a Bogdan m Male 30-49 4:47:10 Timi?oara
17. 245 Goila Adrian m Male 30-49 4:48:19 Arad
18. 313 sfecla octavian m Male 30-49 4:49:39 timisoara
19. 256 Jurca Bogdan m Male 16-29 4:50:40 Arad
20. 232 DUMITRESCU VLAD m Male 30-49 4:51:30 Brasov
21. 278 Muntoiu Mihai-Ioan m Male 30-49 4:56:18 Timisoara
22. 270 Mecea Mihai m Male 16-29 5:17:24 Craiova
23. 343 VISAN Laurentiu Florin m Male 16-29 5:17:57 Buzau
24. 280 Nadolu Bogdan m Male 16-29 5:19:20 Bucharest
25. 305 Radoni Antoniu m Male 30-49 5:28:54 Cluj-Napoca
26. 326 Stoica alexandru m Male 30-49 5:33:35 Arad
27. 329 SUTEA MIRCEA m Male 30-49 5:35:09 DEJ
28. 300 Petre Radian m Male 30-49 5:36:32 Sector 6
29. 302 Pintea Vlad m Male 30-49 5:37:37 Timisoara
30. 204 Burier Adrian m Male 30-49 5:39:09 Lugoj
31. 347 Gavril Ducu m Male 30-49 5:40:16
32. 252 Iovescu Andrei m Male 30-49 5:41:58 Timisoara
33. 202 Brenda Mihai m Male 30-49 5:42:47 Timisoara
34. 217 CRISTEA LAURENTIU m Male 30-49 5:43:06 Bucuresti
35. 309 Rusu Cosmin m Male 30-49 5:46:14 Cluj
36. 237 Feher Sebastian m Male 30-49 5:46:55 Cluj-Napoca
37. 228 DRAGAN PETRU STEFAN m Male 30-49 5:49:49 Dej
38. 247 Hansagi Ferenc m Male 30-49 5:49:58 Timisoara
39. 227 Dobrescu Bogdan m Male 16-29 5:53:29 Hunedoara
40. 246 Grecu Eftimie Giani m Male 30-49 5:53:54 Motru
41. 292 Onea Sergiu m Male 16-29 5:57:09 Deva
42. 195 Barbos Sorin m Male 30-49 5:57:22 Cluj Napoca
43. 249 Iftime Vlad m Male 30-49 5:58:20 Botosani
44. 310 Salajan Cosmin m Male 30-49 6:01:53 Baia Mare
45. 352 Marius Rusu m Male 30-49 6:03:30
46. 205 Campean Petru m Male 30-49 6:04:59 Giroc
47. 183 amit talyosef m Male 30-49 6:07:24 Constanta
48. 351 Calin Grebles m Male 30-49 6:08:57
49. 330 Szabolcs Márton m Male 30-49 6:09:37 Vlahita
50. 340 Urs Bogdan m Male 30-49 6:10:23 Mosnita Veche
51. 250 Ilie Vlad m Male 30-49 6:14:10 Timisoara
52. 275 Molnar Huba m Male 30-49 6:14:12 Arad
53. 194 Bancos Alexandru m Male 30-49 6:14:48 Sanpetru
54. 295 Opruta Lucian m Male 30-49 6:15:31 Deva
55. 209 Cernescu Laurentiu m Male 16-29 6:17:04 Iasi
56. 290 Nistor Ciprian m Male 30-49 6:17:44 Timisoara
57. 281 Nagy Oliver m Male 16-29 6:19:35 Arad
58. 294 Onofrei Mihai Ciprian m Male 30-49 6:34:31 Iasi
59. 254 Ivan Radu m Male 30-49 6:35:45 Timisoara
60. 333 Tarc?u Paul m Male 16-29 6:36:32 Cluj-Napoca
61. 188 Bacanu Florentin m Male 30-49 6:38:17 sector 3
62. 73 jar bogdan m Male 30-49 6:39:00 lugoj
63. 97 Neidoni Sergiu m Male 30-49 6:39:07 Timisoara
64. 306 Radulescu Corneliu m Male 30-49 6:47:57 RUEIL MALMAISON
65. 182 Aldea Catalin m Male 30-49 6:47:57 Piatra Neamt
66. 336 Tica Ion m Male 50+ 6:49:02 Bucuresti
67. 218 croitoriu dragos m Male 30-49 6:51:02 Timisoara
68. 257 Kocz Bogdan m Male 30-49 6:53:10 Turda
69. 296 Ortan Ciprian m Male 30-49 6:54:13 Timisoara
70. 19 Buliga Corneliu m Male 16-29 6:58:03 Bucuresti
71. 233 Dumitriu Bogdan m Male 30-49 6:58:14 Bucuresti
72. 355 Ovidiu Bologh m Male 30-49 6:58:57
73. 273 Mitiu Mihai m Male 30-49 7:03:23 Timisoara
74. 260 laiu cristian m Male 30-49 7:05:26 Timisoara
75. 282 Nagy Istvan m Male 30-49 7:09:07 Cluj
76. 94 Molnar Alexandru m Male 30-49 7:09:08
77. 146 VESA VALENTIN ALIN m Male 16-29 7:09:31 Sag
78. 223 Daneasa Dan m Male 30-49 7:14:36 Resita
79. 342 Vasilache Cristian – Grigore m Male 30-49 7:16:14 Bucuresti
80. 319 Spataru Fabian Nicolae m Male 30-49 7:17:15 Vladimirescu
81. 207 CERNA FLORIN m Male 30-49 7:18:31 Timisoara
82. 240 Gabriel Stoicescu m Male 30-49 7:19:34 Buzau
83. 68 Hurgoi Florin m Male 30-49 7:21:31 Oradea
84. 6 BARLAU Serban m Male 30-49 7:21:39 Timisoara
85. 350 Ioan Vlad Gaspar m Male 16-29 7:28:06
86. 349 Gaspare Ioan Dan m Male 30-49 7:28:11 Timisoara
87. 255 Jurca Tudor m Male 30-49 7:32:36 Arad
88. 291 Obreja Vlad-Constantin m Male 30-49 7:33:48 Sector 6
89. 150 Voda Rares m Male 30-49 7:36:43 Arad
90. 66 Hideg Laszlo Zalan m Male 16-29 7:41:31 Gheorgheni
91. 248 Hota Valentin m Male 50+ 7:42:05 Targu Mures
92. 199 Bodistean Bogdan m Male 30-49 7:42:10 Bucuresti
93. 266 Marginean Radu m Male 30-49 7:44:07 Cluj Napoca
94. 125 Secmerean Eugen m Male 30-49 7:45:02 Bucharest
95. 317 Slejiuc Viorel m Male 30-49 8:05:01 MOTRU
96. 339 URETYAN ROMULUS m Male 50+ 8:05:02 MOTRU
97. 58 Giubega Bogdan m Male 30-49 8:10:19 Sector 3
98. 289 Nicolae Iordache m Male 30-49 8:11:25 Buzau
99. 220 CUPSA DAN m Male 30-49 8:25:22 Targu Lapus
100. 14 Bontiu Adrian m Male 16-29 8:32:40 Reghin
101. 230 Dragos Florin m Male 30-49 8:36:01 Vladimirescu
102. 225 Diaconu Daniel m Male 30-49 8:55:02 Timisoara
103. 187 Asmarandei stefan m Male 30-49 8:58:45 Bucuresti
104. 197 Berlo Adrian Emanuel m Male 30-49 9:28:12 Arad
105. 101 Nita Robert Stelian m Male 16-29 9:34:12 Craiova
DNF 241 Gatea Iulian m Male 30-49 12:46:01 Arad
Cross
Female
1. 472 Tempeanu Ilinca Maria f Feminin Open 2:49:48 Bucuresti
2. 428 Klein Adriana f Feminin Open 2:53:47 Arad
3. 437 Mot Otilia f Feminin Open 2:56:41 Arad
4. 425 Iosim Mihaela f Feminin Open 3:07:18 Arad
5. 364 Orsolya Csakany f Feminin Open 3:08:23
6. 444 Piroska Márton f Feminin Open 3:08:24 Vlahita
7. 440 Negrut Ioana f Feminin Open 3:09:10 Oradea
8. 383 Babiciu Ioana f Feminin Open 3:15:29 Cluj Napoca
9. 427 Jian Alina f Feminin Open 3:36:31 Timisoara
10. 487 Corina Deac f Feminin Open 3:59:38
11. 459 Sandor Gyongyi f Feminin Open 4:04:05 Cluj
12. 391 bocan ana-maria f Feminin Open 4:04:58 dumbravita
13. 390 bocan catalina f Feminin Open 4:04:58 timisoara
14. 464 Sintean Aura f Feminin Open 4:13:18 Reghin
15. 458 Samfiroiu Bianca f Feminin Open 4:15:43 Deva
16. 407 Crisan Ala f Feminin Open 4:15:43 Deva
17. 389 Boca Maria f Feminin Open 4:20:48 Arad
18. 470 SUSMAN Irina f Feminin Open 4:20:55 Bucuresti
19. 431 Lupu Raluca f Feminin Open 4:20:56 Bucure?ti
20. 481 Alina Lupu f Feminin Open 4:38:51
21. 477 Valoschi Adelina f Feminin Open 4:39:51 Piatra Neamt
22. 380 Andriana Mustea f Feminin Open 4:58:27 Cluj-Napoca
23. 451 RADULESCU Isabelle f Feminin Open 5:01:25 RUEIL MALMAISON
24. 452 Radulescu Camelia f Feminin Open 5:01:29 RUEIL MALMAISON
25. 366 Denisa Bocancea f Feminin Open 5:14:24
26. 365 Andreea Popescu f Feminin Open 5:14:24
27. 435 Mirfu Laura f Feminin Open 5:38:58 Timisoara
28. 430 Lacrama Diana f Feminin Open 5:38:58 Timisoara
29. 409 Croitoru Andreea-Ionela f Feminin Open 5:39:02 Bucuresti
30. 483 Cercel Corina f Feminin Open 6:03:28
31. 467 Stoica Maria f Feminin Open 6:11:24 Timisoara
32. 465 Stoica alina f Feminin Open 6:11:27 Timisoara
33. 449 Prisecaru Magda f Feminin Open 6:57:36 Timisoara
34. 442 Pandelea Lavinia f Feminin Open 6:57:37 Ghiroda
35. 418 Gherghinoiu Ramona f Feminin Open 7:27:00 Timisoara
36. 416 Florea Lavinia f Feminin Open 7:29:25 Cluj-Napoca
37. 404 Craciunov Katalin f Feminin Open 7:40:15 Timisoara
38. 361 Alexandra Minciuna f Feminin Open 8:04:14
39. 360 Stefana Andrei f Feminin Open 8:04:15
40. 432 Marginean Mara f Feminin Open 8:17:18 Cluj Napoca
41. 419 Gligor Andreea f Feminin Open 8:29:10 Timisoara
42. 426 Istrate Georgiana Iuliana f Feminin Open 9:30:09 Arad
43. 189 Baicu Sidonia f Feminin Open 10:50:57 Bucure?ti/Sector 6
Male
1. 488 George Coltea m Masculin Open 2:05:12
2. 399 Cojanu Sebastian m Masculin Open 2:05:17 Magura
3. 489 Jinga George m Masculin Open 2:06:52
4. 490 Constantin Surdu m Masculin Open 2:11:49
5. 387 Barnea ion Ion m Masculin Open 2:25:45 Petrila
6. 484 Balazs Daradics m Masculin Open 2:26:21
7. 443 Pazlea kato Ioan viorel m Masculin Open 2:35:37 Timisoara
8. 433 Marius Bozesan m Masculin Open 2:40:09 Arad
9. 397 Cighi Razvan m Masculin Open 2:41:06 Timisoara
10. 415 Finta Istvan m Masculin Open 2:44:07 Cluj Napoca
11. 486 Ovidiu Banias m Masculin Open 2:48:45
12. 406 Cretu Viorel m Masculin Open 2:49:07 Targu Jiu
13. 475 Valean Ioan m Masculin Open 2:52:16 Cisnadie
14. 436 MORAR CALIN m Masculin Open 2:52:16 CUGIR
15. 485 Zsolt Daradics m Masculin Open 3:01:49
16. 381 Arghius Aristotel m Masculin Open 3:08:03 Timisoara
17. 446 Popovici Cristian Alexandru m Masculin Open 3:12:47 Timisoara
18. 482 David Bota m Masculin Open 3:13:35
19. 238 Focsa Alexandru m Masculin Open 3:15:10 Cluj-NapocA
20. 393 Bugariu Lucian m Masculin Open 3:15:29 Timisoara
21. 455 Roncov Andrei m Masculin Open 3:27:38 Timisoara
22. 445 Popovici Florin m Masculin Open 3:36:33 DEVA
23. 478 Veina Razvan m Masculin Open 3:55:27 Hunedoara
24. 447 Preda Alin m Masculin Open 3:55:56 Chiajna
25. 421 Inca Razvan m Masculin Open 3:59:40 Timisoara
26. 368 Georghe Hancila m Masculin Open 4:04:31
27. 463 Sintean Paul m Masculin Open 4:13:19 Reghin
28. 369 George-Daniel Guta m Masculin Open 4:13:57
29. 395 Caragea Silviu m Masculin Open 4:14:03 Timisoara
30. 466 stoica matei m Masculin Open 4:15:23 Timisoara
31. 450 RADULESCU Edouard m Masculin Open 4:15:37 RUEIL MALMAISON
32. 386 Barbu Lucian-Sorin m Masculin Open 4:15:43 Timisoara
33. 367 Flavius Bogdan m Masculin Open 4:15:43
34. 382 Axinte Costin m Masculin Open 4:18:40 Botosani
35. 388 Bibe Cristian m Masculin Open 4:20:48 Giarmata
36. 460 Sersea Bogdan m Masculin Open 4:20:53 Timisoara
37. 473 Toma Cristian m Masculin Open 4:31:15 Dumbravita
38. 370 Nicoleta Marinela Tosu m Masculin Open 4:31:16
39. 454 Rastislav Spavelko m Masculin Open 4:36:23 Chitila/Ilfov
40. 471 Tanasa Vlad m Masculin Open 4:39:51 Piatra Neam?
41. 363 Adrian Stan m Masculin Open 4:41:48
42. 362 Marius Minciuna m Masculin Open 4:41:48
43. 420 Groapa Sergiu m Masculin Open 5:01:33 Timisoara
44. 412 daniel calin m Masculin Open 5:21:19 timisoara
45. 429 KOSKA ANDREI VALENTIN m Masculin Open 6:03:27 Timisoara
46. 413 DEACONU CATALIN m Masculin Open 6:53:58 Bucure?ti
47. 448 Preda Razvan m Masculin Open 7:07:09 Chiajna
48. 423 Ionescu Lupeanu Marcel m Masculin Open 7:07:10 Bucure?ti
49. 396 Cârlig Constantin – Florin m Masculin Open 7:27:02 Petro?ani
50. 372 Calin Olariu m Masculin Open 7:36:37
51. 371 Laurentiu Vlad m Masculin Open 7:36:37
52. 374 Vasile Gosa m Masculin Open 7:39:15 Timisoara
53. 373 Alec Gosa m Masculin Open 7:39:17
54. 480 Andrei Craciunov m Masculin Open 7:40:14 Timisoara
55. 424 Ionescu Lupeanu Silviu m Masculin Open 7:45:55 Bucure?ti
56. 417 Gavriliuc Vlad m Masculin Open 8:17:24 Bucure?ti
57. 414 Fermendjin Eric Nicolas m Masculin Open 9:30:08 Arad
58. 190 Baicu Marius m Masculin Open 10:50:57 Bucure?ti/Sector 6
59. 474 TRICA ADRIAN m Masculin Open 10:51:12 Bucuresti
60. 234 Dumitru-Condurache Cristian m Masculin Open 10:51:15 Bucure?ti

 

Place Bib Name City Gender GunTime
Maraton
Female 16-29
1. 22 Buzgan Crina Petrosani f 7:46:08
2. 64 Hainarosie Mihaela Bucuresti f 8:06:38
3. 10 Boer Kincso Cluj f 11:32:23
4. 67 Hochbauer Eva Arad f 18:15:00
Female 30-49
1. 63 Haeni Katharina Firiteaz f 8:35:10
2. 138 Tipei Adina Arad f 8:54:08
3. 82 Malai Viorica Cluj-Napoca f 8:55:10
4. 83 Manolache Georgeta Lupeni f 9:06:38
5. 95 Motoiu Linda Resita f 10:03:40
6. 89 Milos Mioara Resita f 10:46:18
7. 34 Costachioiu Diana Aiud f 10:51:23
8. 42 Cristea-Basno Luciana Bucuresti/Sector 1 f 12:28:37
9. 49 Drimba Daniela Timisoara f 12:35:02
10. 159 Ionela Iorga f 13:05:56
11. 40 Crîngu? Daniela Geta Arad f 18:15:00
Female 50+
1. 85 Miazga Diana Arad f 17:48:00
Male 16-29
1. 65 Hajnal Robert Petrila m 5:44:50
2. 128 Soveresan Andrei-Gratian Cluj-Napoca m 7:17:55
3. 100 Nistru Eduard Cluj-Napoca m 8:32:24
4. 115 Radu Bogdan Braila m 9:06:12
5. 161 Damien Bachelet m 9:29:01
6. 133 Szecsi Edward Timisoara m 9:58:57
7. 145 Veres Razvan Cluj-Napoca m 9:59:44
8. 141 Toma David Daniel Bucuresti m 10:17:51
9. 61 Goteciuc Alexandru Timisoara m 10:46:17
10. 70 Ion George-Valentin Bucuresti m 10:54:58
11. 53 Florescu Radu-Ioan Ramnicu Valcea m 11:21:26
12. 130 Stoica Octavian Bucuresti / Sector 4 m 11:28:36
13. 142 Trion Marius Giroc m 12:58:39
Male 30-49
1. 21 Busuioc Constantin Drobeta Turnu-Severin m 5:47:32
2. 121 S?l?gean Stefan Tiha-Bargaului m 6:26:49
3. 31 Codrea Gheorghe Petrosani m 6:26:49
4. 118 Rus Marius Gabriel Medias m 6:50:13
5. 158 Lucian Clinciu m 7:01:18
6. 153 Balint Barta m 7:01:18
7. 76 Kokovics Laszlo Resita m 7:06:10
8. 26 Cercel Cristian Timisoara m 7:09:27
9. 55 Gavrilescu Marian Mangalia m 7:18:24
10. 62 Grigoroae Andrei Piatra Neamt m 7:31:06
11. 23 Buzoi Tudorel Piatra Neamt m 7:31:06
12. 32 Coman Dragos Brasov m 7:56:21
13. 147 Vezentan Laurentiu Cluj-Napoca m 8:06:34
14. 127 Soroceanu Costin Campulung Moldovenesc m 8:06:40
15. 134 Tabirca Daniel Brasov m 8:25:05
16. 43 Csegedi Imre Tirgu Mures m 8:42:45
17. 110 Pozsar Francisc Resita m 8:49:49
18. 151 Voicu Adrian Timisoara m 8:54:15
19. 71 irimia olaf michael lupeni m 8:54:50
20. 120 Rus Sergiu Cluj Napoca m 8:55:24
21. 98 Nicoara Dan Mihai Timisoara m 8:56:49
22. 56 Georgescu Laurentiu Timisoara m 9:05:09
23. 48 Draia Razvan Raul Arad m 9:07:15
24. 81 Lupu Dan Bucuresti m 9:15:46
25. 60 Golban Ionut Cluj-Napoca m 9:16:50
26. 86 Miclea Dan Motru m 9:24:01
27. 116 Radu Simion-Daniel Timisoara m 9:35:55
28. 84 Mate Robert Tg. Mures m 9:35:55
29. 124 Scutaru Danut Bucuresti/sector 2 m 9:37:30
30. 51 Ene Eduard Bucuresti/sector6 m 9:40:09
31. 15 Botescu Florin Piatra-Neamt m 9:41:25
32. 122 Sarcina Laurentiu Timisoara m 9:45:40
33. 69 Icma Ion Timisoara m 9:45:41
34. 114 Radu Mircea Bucuresti m 9:47:01
35. 132 Szabó Ferenc Cluj-Napoca m 9:49:02
36. 88 Milos Aurelian Resita m 9:52:12
37. 36 Costea Marius ARAD m 9:55:58
38. 30 CLINCIU RAUL Arad m 9:55:58
39. 123 scorobete florin Timisoara m 9:55:58
40. 47 Dragan Alexandru Bucuresti m 9:57:53
41. 106 Pop Doru-Nicolae Beclean m 9:59:44
42. 99 Nicolae Brandas Cluj-Napoca m 9:59:44
43. 156 Tibor Molnar m 10:04:00
44. 1 Agafite Ionut Marius Iasi m 10:07:29
45. 28 Cioana Cristian Resita m 10:10:31
46. 74 Josan Catalin Deva m 10:18:08
47. 126 Seulean Raul Floresti m 10:19:32
48. 160 Matei Popp m 10:20:30
49. 7 Bejan Marius-Adrian Vatra Dornei m 10:24:07
50. 90 Minut Damian Timi?oara m 10:25:15
51. 119 Rus Alexandru-Darius Cluj-Napoca m 10:38:03
52. 79 Lungu Alexandru Timisoara m 10:43:17
53. 18 Bulancea Catalin Bucuresti m 11:10:46
54. 46 Doba Nicolae Arad m 11:21:26
55. 92 Mocuta Marius Bucuresti m 11:21:26
56. 5 Balint Ralf-Herman Miercurea Ciuc m 11:25:07
57. 50 Dumitrascu Daniel Timisoara m 11:28:36
58. 57 Gheorghica Adrian Iasi m 11:28:37
59. 113 PRISACARIU FLORIN DAN Iasi m 11:35:51
60. 9 Berea Bogdan Piatra Neamt m 11:42:49
61. 104 OLARU BOGDAN Bucuresti m 11:46:46
62. 140 Toader Cristian Bucuresti m 11:47:56
63. 109 Potocean Alin Constantin Timisoara m 11:48:16
64. 39 Craciunescu Adrian Cluj-Napoca m 11:48:16
65. 165 Laurentiu Ionescu m 12:22:41
66. 12 Bogatu Iulian Comana m 12:22:46
67. 154 Bogdan Catalin Radu m 12:37:02
68. 17 Buda Ovidiu Targu Mures m 12:51:25
69. 72 Ivascu Gabriel Tirgoviste m 12:51:28
70. 4 Antohi Marius Galati m 13:05:56
71. 78 Livanov Virgil Tulcea m 14:18:00
DNF 87 Mihai Maros Buzau m 7:02:42
Male 50+
1. 137 Tilea Pepi Zarnesti m 7:34:03
2. 80 Lupsa Danut Marius Timisoara m 8:09:14
3. 3 Anghel Costica Sector 3 m 8:17:45
4. 155 Tanase Tecar m 8:20:07
5. 45 Doarvoas Iosif Viorel Mintia m 9:05:56
6. 148 vizitiu beneamin lupeni hunedoara m 9:41:54
7. 105 PLESU MIRCEA ARAD m 10:33:01
8. 59 Gliga Eugen Baia Mare m 11:47:50
9. 157 Dumitru Moldovan m 17:48:00
Semimaraton
Female 16-29
1. 200 Bogdan Rodica Emilia Timisoara f 5:06:31
2. 321 Stanica Oana-Stefania Giurgiu f 5:17:57
3. 212 Claudia-Ioana Coman Dr?g??ani f 6:58:14
4. 226 Doba Blanca Arad f 7:00:55
5. 213 Costea Delia Alexandra Turda f 7:10:38
6. 284 Nastase Cristina Bucuresti f 7:12:02
7. 318 SMOLCA RAMONA Timisoara f 7:14:29
8. 54 Focsa Oana-Catalina Bucuresti f 7:21:13
9. 348 Ioana Gaspar f 7:28:10
10. 201 Branas Ruxandra Sector 4 f 8:35:14
11. 274 Mocioi Adelina Timisoara f 8:55:01
12. 328 Surdu Denisa Medias f 9:03:23
13. 243 Gheorghita Ana Maria Bucuresti, sectorul 4 f 9:30:12
DNS 293 Onofrei Roxana Petronela Iasi f 8:01:21
Female 30-49
1. 283 Nagy Roxana Cluj f 4:51:29
2. 308 Rusu Sanda Viorelia Cluj Napoca f 4:53:09
3. 244 Goia Cosmina Nicoleta Deva f 5:35:33
4. 229 DRAGAN CAMELIA DEJ f 5:36:32
5. 353 Adriana Rusu f 6:03:29
6. 193 Bancos Raluca Sanpetru f 6:17:19
7. 341 Varga Laura Simona Cluj-Napoca f 6:19:30
8. 263 Lucuta Silvia Timisoara f 6:19:45
9. 268 Mateas Diana Arad f 6:25:01
10. 311 Scrob Monica Timisoara f 6:36:32
11. 196 Bejan Cristina Vatra Dornei f 6:38:17
12. 77 Lemercier Audrey Timisoara f 6:42:09
13. 304 Purcar Ioana Gabriela Timisoara f 6:45:43
14. 8 Berar Delia Cluj-Napoca f 6:47:09
15. 211 Ciobanu Ecaterina Cluj Napoca f 6:53:15
16. 259 Kusztora Kinga Timisoara f 6:53:58
17. 354 Valentina Paval f 6:54:12
18. 297 Pahomi Flavia Deva f 6:58:15
19. 186 APETRI CAMELIA – NICOLETA Deva f 6:58:15
20. 271 MIHAILA MARIA Deva f 6:58:15
21. 299 Pazlea kato Ildiko Timis f 6:59:15
22. 236 Enache Anda Cluj Napoca f 7:04:46
23. 327 Stoica Sonia Alexandra Cluj-Napoca f 7:04:46
24. 338 topai nadia timisoara f 7:08:21
25. 312 Serban Diana Dumbravita f 7:11:28
26. 208 CERNA IOANA Timisoara f 7:20:50
27. 356 Ariana Sutea f 7:27:10
28. 215 Crenguta Telegaru Bucuresti/sect2 f 7:31:40
29. 224 Dediu Mirela Bucuresti f 7:33:47
30. 210 Chivarar Sorana Bucuresti f 7:38:38
31. 180 Agafite Ioana Iasi f 7:41:27
32. 231 DUMITRESCU GEORGIANA Brasov f 8:06:27
33. 262 LOGHIN DANIELA BRASOV f 8:06:27
34. 221 CUPSA DELIA Targu Lapus f 8:25:21
35. 52 Filimon Ana Sector 6 f 8:38:01
36. 337 Todea Silvia Timisoara f 9:10:09
37. 279 Nadasan Daniela Timisoara f 9:40:55
Female 50+
1. 27 Chihaia Maria Iasi f 6:44:08
2. 298 PAVEL ANA PIATRA NEAMT f 8:42:06
3. 11 Boer Boglar Cluj f 9:28:12
Male 16-29
1. 303 Pop Cristian Mijlocenii Bargaului m 3:19:07
2. 185 Antal Alpar Cluj-Napoca m 3:41:54
3. 331 Tanasa Tudor Piatra Neamt m 4:18:33
4. 184 Andrei Alexandu Craiova m 4:43:38
5. 256 Jurca Bogdan Arad m 4:50:40
6. 270 Mecea Mihai Craiova m 5:17:24
7. 343 VISAN Laurentiu Florin Buzau m 5:17:57
8. 280 Nadolu Bogdan Bucharest m 5:19:20
9. 227 Dobrescu Bogdan Hunedoara m 5:53:29
10. 292 Onea Sergiu Deva m 5:57:09
11. 209 Cernescu Laurentiu Iasi m 6:17:04
12. 281 Nagy Oliver Arad m 6:19:35
13. 333 Tarc?u Paul Cluj-Napoca m 6:36:32
14. 19 Buliga Corneliu Bucuresti m 6:58:03
15. 146 VESA VALENTIN ALIN Sag m 7:09:31
16. 350 Ioan Vlad Gaspar m 7:28:06
17. 66 Hideg Laszlo Zalan Gheorgheni m 7:41:31
18. 14 Bontiu Adrian Reghin m 8:32:40
19. 101 Nita Robert Stelian Craiova m 9:34:12
Male 30-49
1. 277 Mosoiu Cristian marian Moieciu de sus m 3:03:44
2. 258 Kovacs Attila Miercurea Ciuc m 3:29:04
3. 253 Iuli Mardan Hateg m 3:44:05
4. 181 ALBERT SAMPER BRUNO PETROSANI m 3:56:22
5. 276 Mosincat Ion Timisoara m 4:08:15
6. 320 Stan Florin Baia Mare m 4:15:01
7. 219 Csaba Papp Cluj-Napoca m 4:16:10
8. 332 Tanasa Vasile Piatra Neamt m 4:18:33
9. 325 Stoian Dan-Andrei Cugir m 4:21:03
10. 344 vlad marian timisoara m 4:31:53
11. 265 M?du?a Bogdan Timi?oara m 4:47:10
12. 245 Goila Adrian Arad m 4:48:19
13. 313 sfecla octavian timisoara m 4:49:39
14. 232 DUMITRESCU VLAD Brasov m 4:51:30
15. 278 Muntoiu Mihai-Ioan Timisoara m 4:56:18
16. 305 Radoni Antoniu Cluj-Napoca m 5:28:54
17. 326 Stoica alexandru Arad m 5:33:35
18. 329 SUTEA MIRCEA DEJ m 5:35:09
19. 300 Petre Radian Sector 6 m 5:36:32
20. 302 Pintea Vlad Timisoara m 5:37:37
21. 204 Burier Adrian Lugoj m 5:39:09
22. 347 Gavril Ducu m 5:40:16
23. 252 Iovescu Andrei Timisoara m 5:41:58
24. 202 Brenda Mihai Timisoara m 5:42:47
25. 217 CRISTEA LAURENTIU Bucuresti m 5:43:06
26. 309 Rusu Cosmin Cluj m 5:46:14
27. 237 Feher Sebastian Cluj-Napoca m 5:46:55
28. 228 DRAGAN PETRU STEFAN Dej m 5:49:49
29. 247 Hansagi Ferenc Timisoara m 5:49:58
30. 246 Grecu Eftimie Giani Motru m 5:53:54
31. 195 Barbos Sorin Cluj Napoca m 5:57:22
32. 249 Iftime Vlad Botosani m 5:58:20
33. 310 Salajan Cosmin Baia Mare m 6:01:53
34. 352 Marius Rusu m 6:03:30
35. 205 Campean Petru Giroc m 6:04:59
36. 183 amit talyosef Constanta m 6:07:24
37. 351 Calin Grebles m 6:08:57
38. 330 Szabolcs Márton Vlahita m 6:09:37
39. 340 Urs Bogdan Mosnita Veche m 6:10:23
40. 250 Ilie Vlad Timisoara m 6:14:10
41. 275 Molnar Huba Arad m 6:14:12
42. 194 Bancos Alexandru Sanpetru m 6:14:48
43. 295 Opruta Lucian Deva m 6:15:31
44. 290 Nistor Ciprian Timisoara m 6:17:44
45. 294 Onofrei Mihai Ciprian Iasi m 6:34:31
46. 254 Ivan Radu Timisoara m 6:35:45
47. 188 Bacanu Florentin sector 3 m 6:38:17
48. 73 jar bogdan lugoj m 6:39:00
49. 97 Neidoni Sergiu Timisoara m 6:39:07
50. 306 Radulescu Corneliu RUEIL MALMAISON m 6:47:57
51. 182 Aldea Catalin Piatra Neamt m 6:47:57
52. 218 croitoriu dragos Timisoara m 6:51:02
53. 257 Kocz Bogdan Turda m 6:53:10
54. 296 Ortan Ciprian Timisoara m 6:54:13
55. 233 Dumitriu Bogdan Bucuresti m 6:58:14
56. 355 Ovidiu Bologh m 6:58:57
57. 273 Mitiu Mihai Timisoara m 7:03:23
58. 260 laiu cristian Timisoara m 7:05:26
59. 282 Nagy Istvan Cluj m 7:09:07
60. 94 Molnar Alexandru m 7:09:08
61. 223 Daneasa Dan Resita m 7:14:36
62. 342 Vasilache Cristian – Grigore Bucuresti m 7:16:14
63. 319 Spataru Fabian Nicolae Vladimirescu m 7:17:15
64. 207 CERNA FLORIN Timisoara m 7:18:31
65. 240 Gabriel Stoicescu Buzau m 7:19:34
66. 68 Hurgoi Florin Oradea m 7:21:31
67. 6 BARLAU Serban Timisoara m 7:21:39
68. 349 Gaspare Ioan Dan Timisoara m 7:28:11
69. 255 Jurca Tudor Arad m 7:32:36
70. 291 Obreja Vlad-Constantin Sector 6 m 7:33:48
71. 150 Voda Rares Arad m 7:36:43
72. 199 Bodistean Bogdan Bucuresti m 7:42:10
73. 266 Marginean Radu Cluj Napoca m 7:44:07
74. 125 Secmerean Eugen Bucharest m 7:45:02
75. 317 Slejiuc Viorel MOTRU m 8:05:01
76. 58 Giubega Bogdan Sector 3 m 8:10:19
77. 289 Nicolae Iordache Buzau m 8:11:25
78. 220 CUPSA DAN Targu Lapus m 8:25:22
79. 230 Dragos Florin Vladimirescu m 8:36:01
80. 225 Diaconu Daniel Timisoara m 8:55:02
81. 187 Asmarandei stefan Bucuresti m 8:58:45
82. 197 Berlo Adrian Emanuel Arad m 9:28:12
DNF 241 Gatea Iulian Arad m 12:46:01
Male 50+
1. 272 Mih?ilescu Viorel Petro?ani m 4:15:01
2. 336 Tica Ion Bucuresti m 6:49:02
3. 248 Hota Valentin Targu Mures m 7:42:05
4. 339 URETYAN ROMULUS MOTRU m 8:05:02
Cross
Feminin Open
1. 472 Tempeanu Ilinca Maria Bucuresti f 2:49:48
2. 428 Klein Adriana Arad f 2:53:47
3. 437 Mot Otilia Arad f 2:56:41
4. 425 Iosim Mihaela Arad f 3:07:18
5. 364 Orsolya Csakany f 3:08:23
6. 444 Piroska Márton Vlahita f 3:08:24
7. 440 Negrut Ioana Oradea f 3:09:10
8. 383 Babiciu Ioana Cluj Napoca f 3:15:29
9. 427 Jian Alina Timisoara f 3:36:31
10. 487 Corina Deac f 3:59:38
11. 459 Sandor Gyongyi Cluj f 4:04:05
12. 391 bocan ana-maria dumbravita f 4:04:58
13. 390 bocan catalina timisoara f 4:04:58
14. 464 Sintean Aura Reghin f 4:13:18
15. 458 Samfiroiu Bianca Deva f 4:15:43
16. 407 Crisan Ala Deva f 4:15:43
17. 389 Boca Maria Arad f 4:20:48
18. 470 SUSMAN Irina Bucuresti f 4:20:55
19. 431 Lupu Raluca Bucure?ti f 4:20:56
20. 481 Alina Lupu f 4:38:51
21. 477 Valoschi Adelina Piatra Neamt f 4:39:51
22. 380 Andriana Mustea Cluj-Napoca f 4:58:27
23. 451 RADULESCU Isabelle RUEIL MALMAISON f 5:01:25
24. 452 Radulescu Camelia RUEIL MALMAISON f 5:01:29
25. 366 Denisa Bocancea f 5:14:24
26. 365 Andreea Popescu f 5:14:24
27. 435 Mirfu Laura Timisoara f 5:38:58
28. 430 Lacrama Diana Timisoara f 5:38:58
29. 409 Croitoru Andreea-Ionela Bucuresti f 5:39:02
30. 483 Cercel Corina f 6:03:28
31. 467 Stoica Maria Timisoara f 6:11:24
32. 465 Stoica alina Timisoara f 6:11:27
33. 449 Prisecaru Magda Timisoara f 6:57:36
34. 442 Pandelea Lavinia Ghiroda f 6:57:37
35. 418 Gherghinoiu Ramona Timisoara f 7:27:00
36. 416 Florea Lavinia Cluj-Napoca f 7:29:25
37. 404 Craciunov Katalin Timisoara f 7:40:15
38. 361 Alexandra Minciuna f 8:04:14
39. 360 Stefana Andrei f 8:04:15
40. 432 Marginean Mara Cluj Napoca f 8:17:18
41. 419 Gligor Andreea Timisoara f 8:29:10
42. 426 Istrate Georgiana Iuliana Arad f 9:30:09
43. 189 Baicu Sidonia Bucure?ti/Sector 6 f 10:50:57
Masculin Open
1. 488 George Coltea m 2:05:12
2. 399 Cojanu Sebastian Magura m 2:05:17
3. 489 Jinga George m 2:06:52
4. 490 Constantin Surdu m 2:11:49
5. 387 Barnea ion Ion Petrila m 2:25:45
6. 484 Balazs Daradics m 2:26:21
7. 443 Pazlea kato Ioan viorel Timisoara m 2:35:37
8. 433 Marius Bozesan Arad m 2:40:09
9. 397 Cighi Razvan Timisoara m 2:41:06
10. 415 Finta Istvan Cluj Napoca m 2:44:07
11. 486 Ovidiu Banias m 2:48:45
12. 406 Cretu Viorel Targu Jiu m 2:49:07
13. 475 Valean Ioan Cisnadie m 2:52:16
14. 436 MORAR CALIN CUGIR m 2:52:16
15. 485 Zsolt Daradics m 3:01:49
16. 381 Arghius Aristotel Timisoara m 3:08:03
17. 446 Popovici Cristian Alexandru Timisoara m 3:12:47
18. 482 David Bota m 3:13:35
19. 238 Focsa Alexandru Cluj-NapocA m 3:15:10
20. 393 Bugariu Lucian Timisoara m 3:15:29
21. 455 Roncov Andrei Timisoara m 3:27:38
22. 445 Popovici Florin DEVA m 3:36:33
23. 478 Veina Razvan Hunedoara m 3:55:27
24. 447 Preda Alin Chiajna m 3:55:56
25. 421 Inca Razvan Timisoara m 3:59:40
26. 368 Georghe Hancila m 4:04:31
27. 463 Sintean Paul Reghin m 4:13:19
28. 369 George-Daniel Guta m 4:13:57
29. 395 Caragea Silviu Timisoara m 4:14:03
30. 466 stoica matei Timisoara m 4:15:23
31. 450 RADULESCU Edouard RUEIL MALMAISON m 4:15:37
32. 386 Barbu Lucian-Sorin Timisoara m 4:15:43
33. 367 Flavius Bogdan m 4:15:43
34. 382 Axinte Costin Botosani m 4:18:40
35. 388 Bibe Cristian Giarmata m 4:20:48
36. 460 Sersea Bogdan Timisoara m 4:20:53
37. 473 Toma Cristian Dumbravita m 4:31:15
38. 370 Nicoleta Marinela Tosu m 4:31:16
39. 454 Rastislav Spavelko Chitila/Ilfov m 4:36:23
40. 471 Tanasa Vlad Piatra Neam? m 4:39:51
41. 363 Adrian Stan m 4:41:48
42. 362 Marius Minciuna m 4:41:48
43. 420 Groapa Sergiu Timisoara m 5:01:33
44. 412 daniel calin timisoara m 5:21:19
45. 429 KOSKA ANDREI VALENTIN Timisoara m 6:03:27
46. 413 DEACONU CATALIN Bucure?ti m 6:53:58
47. 448 Preda Razvan Chiajna m 7:07:09
48. 423 Ionescu Lupeanu Marcel Bucure?ti m 7:07:10
49. 396 Cârlig Constantin – Florin Petro?ani m 7:27:02
50. 372 Calin Olariu m 7:36:37
51. 371 Laurentiu Vlad m 7:36:37
52. 374 Vasile Gosa Timisoara m 7:39:15
53. 373 Alec Gosa m 7:39:17
54. 480 Andrei Craciunov Timisoara m 7:40:14
55. 424 Ionescu Lupeanu Silviu Bucure?ti m 7:45:55
56. 417 Gavriliuc Vlad Bucure?ti m 8:17:24
57. 414 Fermendjin Eric Nicolas Arad m 9:30:08
58. 190 Baicu Marius Bucure?ti/Sector 6 m 10:50:57
59. 474 TRICA ADRIAN Bucuresti m 10:51:12
60. 234 Dumitru-Condurache Cristian Bucure?ti m 10:51:15

Din 2011, in fiecare prima zi de sambata a lunii august

 Since 2011, every 1-st Saturday in August.

Alergare montana pe cararile turistice ale Parcului National RetezatRM_2016_unanmaibun!

  Trail running in Retezat National Park

Traseele din 2017 vor fi aceleasi cu

cele din 2015 si 2016!

Retezat_Maraton_logo

Punctele de hidratare de pe trasee vor contine si produse

Retezat Maraton editia a 7-a

5 august 2017 – Programul evenimentului:

Vineri, 4august 2017

La baza partiei din Rausor:

16:00 – 23:00 ridicarea kit-urilor si inscrieri
20:45 – sedinta tehnica

Sambata, 5 august 2017
06:30 – 07:30 ridicarea kit-urilor si inscrieri pentru maraton
06:30 – 8:30 ridicarea kit-urilor si inscrieri pentru semimaraton si cross

08:00 – START pentru proba de maraton
09-00 – START pentru probele de semi si cross


asteptarea participantilor

La baza partiei din Rausor:

ora 15:30+ fasole la ceaun (cu si fara carnat)

ora 16:30 Premiere pentru proba de CROSS – Geraico

ora 18:30 Premierea pentru probele de semi si maraton

dupa premiere, pe ‘patinuarul’ din Rausor

– concert de pian
– folk
– party

ora 23:00 inchiderea evenimentului.

Atentie, programul poate suferii mici modificari din diverse motive. Vom incerca sa va anuntam din timp orice modificare.

 

 

 

siglaRM_itip_pro_nutrition

retezat_maraton_cross_geraico_skyrunning

Retezat_maraton_tios_asociatie640

logo (1)

 

Mai jos e harta pentru proba de maraton (Dinozauru’) din 1 august 2015 :

 

 

 Retezat_Maraton_2015_-_Marathon_-_Dinozauru
Retezat_Maraton_-_Cross_-_Zmeu_
Retezat_Maraton_-_Cross_-_Zmeu_

Trail Running pe cararile turistice

ale Parcului National Retezat.

  

Retezat Maraton: Punctele de la Start/Finish

si punctele de revitalizare:

P1-vf. Retezat (km6),

             P2 – L. Bucura (km12-S/24-M),

   P3-C. Pietrele (km20-S/28-M)

contin si produse Sponser Sport Food 

 

Mai multe informatii pe FB, G+, Picasa (RetezatMaraton).

Panorama de mai sus va plaseaza la Lacul Bucura, aproximativ km 12 al traseului.

 

Multumim tuturor celor care ne sustin:

Primaria Rau de Mori,
Salvamont Hunedoara si Jandarmeria Montana Hunedoara
ssi
                                                                         deltamed_baner
                                                                         atre
                                                             parkr
 TIOS_asociatie
circuitul
powered by:                  tamatuya
t-shirt tehnic 2014:
IMG_20140704_112126 IMG_20140704_112027

Comments are closed.